musikere I ODENSE SYMFONI­ORKESTER

Kategori:
Alle
1. Violin
2. violin
Basbasun
Basun
Bratsch
Cello
Fagot
Fløjte
Harpe
Horn
Klarinet
Kontrabas
Obo
Pauke
Slagtøj
Trompet
Tuba

1. Violin

Eugen Tichindeleanu

1. Violin
(1. koncertmester)

Signe Madsen

1. Violin
(2. koncertmester)

Kazimierz Skowronek

1. Violin
(2. koncertmester)

Ulrike Kipp Christensen

1. Violin
(3. koncertmester)

Marina Skuratovskaia

1. Violin

Bjarne Hansen

1. Violin

Kjetil Ravnan Qvamme

1. Violin

Esther Mielewczyk

1. Violin

Gitana Aksionova-Balaban

1. Violin

Hana Kovač

1. Violin

Stinus Christensen

1. Violin

Valeria Stadnicki

1. Violin

Sofie Qvamme

1. Violin

2. violin

Jovana Vukušić

2. violin
(1. solo / konst.)

Jan Erik Schousboe

2. violin
(2. solo / konst.)

Carl Sjöberg

2. violin

Inger Lassen

2. violin

El Bylin Bundgaard

2. violin

Stig Andersen

2. violin

Kathrin Kollecker

2. violin
(3. solo / konst.)

Mads Haugsted Hansen

2. violin

Veronika Mojzešová

2. violin

Kateřina Jelínková

2. violin

Bratsch

Rafaell Altino

Bratsch
(1. solo)

Dorthe Byrialsen

Bratsch
(2. solo / konst.)

Martin Jochimsen

Bratsch
(3. solo / konst.)

Gertrud Ludwig

Bratsch

Dorota Kijewska

Bratsch

Christian Bønnelykke

Bratsch

Victor Sørensen

Bratsch

Cello

Michaela Fukačová

Cello
(1. solo)

Anna Dorothea Wolff

Cello
(2. solo)

Chatarina Altino

Cello
(3. solo)

Philippe Muriset

Cello

Anna Pettersson

Cello

Sofie Spanget Takkula

Cello

Mette Spang-Hanssen

Cello

Kontrabas

Peter Prehn

Kontrabas
(1. solo)

Toms Timofejevs

Kontrabas
(2. solo)

Maria Frankel

Kontrabas
(2. solo / konst.)

Poul Jensen Find

Kontrabas

Jens Krøgholt

Kontrabas

Fløjte

Rune Most

Fløjte
(1. solo)

Lucia Klonner

Fløjte
(2. solo)

Ragnhildur Josefsdottir

Fløjte
(Piccolo)

Obo

Henrik Skotte

Obo
(1. solo)

Albrecht Krauß

Obo
(2. solo)

Pina Mohs

Obo
(engelskhorn)

Klarinet

Svante Wik

Klarinet
(1. solo)

René Højlund Rasmussen

Klarinet
(2. solo)

Kenneth Larsen

Klarinet
(basklarinet)

Fagot

Morten Østergaard

Fagot
(1. solo)

Xanthe Arthurs

Fagot
(2. solo)

Lars Mathiesen

Fagot
(kontrafagot)

Horn

Tone Sundgård Anker

Horn
(1. solo)

Nicolai Sell

Horn

Philip Sandholt Herup Andersen

Horn
(2. solo)

Steen Madsen

Horn

Trompet

Per Morten Bye

Trompet
(1. solo)

Victor Koch Jensen

Trompet
(2. solo)

Henrik Hou Feddersen

Trompet
(3. solo)

Basun

Robert Holmsted

Basun
(1. solo)

Lukas Winther Andersen

Basun
(2. solo)

Basbasun

Alf Vestergaard Nielsen

Basbasun

Tuba

Carl Boye Hansen

Tuba
(1. solo)

Pauke

Thomas Georgi

Pauke
(1. solo)

Slagtøj

Finn Christensen

Slagtøj
(1. solo janitshar / konst.)

Gå til toppen

Obs!

Denne side undestøtter måske ikke din browser. Læs mere her om hvordan du kan opdatere din browser: http://browsehappy.com/

Ok, det er forstået!